Buty dla diabetyków czym się kierować przy wyborze

      Zaopatrzenie ortopedyczne dla diabetyków oferują dzisiaj wyspecjalizowane sklepy, które swoją ofertę dopasowują do potrzeb klientów, a nie obowiazującej mody. Coraz więcej punktów handlowych chcąc przyciągnąc klientów oferuje zazwyczaj  tanie odpowiedniki sprawdzonych i cenionych światowych marek.

Zdrowie i bezpieczeństwo stóp klientów zmagających się z cukrzycą, a nie rzadko również ze stopą cukrzycową powinno decydować w głównej mierze o wyborze oferty obuwia prezentowanego do sprzedaży w sklepie.

Rynek zalewają tanie buty, których jedynym atutem jest tak naprawdę niska cena. Niewielu klientów bierze pod uwagę to, że tanie materiały nie zawsze są bezpieczne dla zdrowia. Nikt nie bada obuwia pod kątem  bezpieczeństwa i wpływu na zdrowie ze względu na materiały, z których sa wykonane. Jakość niestety kosztuje.

Warto przed zakupem dopytać sprzedawcę czy prezentowane buty posiadają certyfikat bezpieczeństwa i są zakwalifikowane jako wyrób medyczny. Baczną uwagę do tego z jakich materiałów wykonano obuwie powinny przywiazywać zwłaszcza osoby z zespołem stopy cukrzycowej. Ryzykują zbyt wiele i nie powinny lekceważyć zaleceń lekarzy czy też podologów.

 

Więcej informacji na temat problemów diabetyków w artykule:

http://cukrzyca.mp.pl/dietaiwysilek/show.html?id=118172

 

 
« powrót
Copyright © 2009-2020 obuwie-zdrowotne.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość zaprojektował i wykonał Rafał Zajdel.