Obuwie dla cukrzyków

Osoby z zespołem stopy cukrzycowej poszukują obuwia wykonanego z bardzo delikatnych i naturalnych materiałów oraz takiego, które zapewni dużo wolnej przestrzeni stopom.

Zdrowotne buty dla cukrzyków powinny więc posiadać zwiększoną tęgość i szerokość, dzięki którym stopa będzie miała więcej swobody ruchów.

Zapięcie na rzepy oraz tradycyjne sznurowadła pozwalają regulować tęgość na podbiciu. Odpowiednio szeroka podeszwa, która wyglądem przypomina naturalny kontur stopy, jest równie istotna co tęgość.

Zranienia stóp powstałe od otarć lub ucisku nachodzących na siebie palców są trudne do leczenia. Przed takimi konsekwencjami możemy się uchronić zwracając uwagę na dopasowanie obuwia do stopy, a nie na wygląd buta.

Konstrukcja obuwia dla diabetyków zapobiega otarciom i chroni nawet najbardzie wrażliwe stopy przed powstawaniem trudnogojących się ran.

Buty zbyt dopasowane, o modnych wąskich noskach przyczyniają się do powstawania powolnej deformacji kostnej stóp.

Krótkoterminowo - ucisk i brak cyrkulacji powietrza (wkładka bez perforacji) mogą powodować pęcherze, modzele oraz odciski, które w przypadku cukrzyków są niebezpieczne do leczenia i pielęgnacji.

 

buty dla cukrzykow

 

 
 
« powrót
Copyright © 2009-2020 obuwie-zdrowotne.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość zaprojektował i wykonał Rafał Zajdel.