Wygodne buty dla osób z haluksami

 

Czy masz problemy z haluksami i nie wiesz, jakie buty nosić?

Buty na haluksy powinny uwzględniać przede wszystkim naturalny kształt stopy. Powinny więc być szerokie w palcach, posiadać wysoki nosek oraz zapewniać miękkie podparcie dla łuku poprzecznego stopy.

Nie martw się! Marki takie jak Axel, Berkemann czy Podowell znane są ze swojej wysokiej jakości i dbałości o komfort użytkowania.

Jeśli kupisz buty, które spełniają te trzy podstawowe elementy zapewniające zdrowie stopom, ale zapomnisz o tym, że nasze ciało zostało tak stworzone i wyważone do chodzenia po płaskim, to okaże się, że nic się nie zmieniło. Buty na wysokim obcasie zaburzają środek ciężkości naszego ciała i tu mają swój początek bóle kręgosłupa, sztywność miednicy, bóle kolan, zwichnięcia kostek.

 

Szerokie i rozciągliwe obuwie na stopy z haluksami

Obuwie prozdrowotne dla stóp dotkniętych przez haluksy jest tak zaprojektowane, aby zagwarantować maksymalny komfort stopom. Jest ono wykonane z materiałów o dużej elastyczności oraz posiada dodatkową przestrzeń na palce, co pozwala stopom swobodnie poruszać się bez uciskania bocznej części stopy. Dzięki temu unikasz dyskomfortu i bólu podczas chodzenia.

 

Dopasowanie do kształtu stopy

Jednym z najważniejszych czynników przy wyborze obuwia dla osób z haluksami jest dopasowanie do kształtu stopy. Kupując obuwie należy brać pod uwagę indywidualną budowę stopy. Markowe produkty cechują się doskonale przemyślaną  konstrukcją, która umożliwia indywidualne dopasowanie każdego modelu do Twojej stopy. Kupując obuwie warto przyjrzeć się czy np. klapki i sandały na haluksy mają paski regulowane na rzepy i profilowane wkładki. Dzięki temu buty nie tylko zapewniają komfort, ale także pomagają w leczeniu haluksów poprzez odpowiednie podparcie i stabilizację stopy.

 

Eleganckie buty damskie na haluksy

O ile zakup letniego, odkrytego obuwia stanowi mniejszy problem, o tyle kupno eleganckich czółenek damskich może stanowić problem. Nie musisz jednak rezygnować z modnych stylizacji ze względu na swoje problemy z haluksami. Buty na specjalne okazje takie jak wesele czy sylwester są dostępne w sklepach z obuwiem zdrowotnym. Polskie obuwie Axel lub niemieckie buty Waldlaufer oferują połączenie wygody z estetyką, dzięki czemu będziesz mogła czuć się pewnie i atrakcyjnie bez obaw o ból czy dyskomfort. Dzięki innowacyjnej technologii i starannemu wykonaniu, te buty są doskonałe zarówno pod względem stylu, jak i funkcjonalności. Specjalna konstrukcja podeszwy oraz dodatkowe wsparcie w okolicach pięty sprawiają, że możesz czuć się pewnie nawet na najwyższych obcasach. Nie musisz już martwić się o potknięcia czy upadki - nasze buty zapewniają maksymalną stabilność.

 

Buty na wysokim obcasie…

I tu zaczynają się schody! Jeśli szukasz eleganckich butów na wysokim obcasie, które jednocześnie będą wygodne niezależnie od tego, jak długo będziesz w nich chodzić to jest to rzecz, która jest niemożliwa. Musisz zdecydować czy chcesz wyglądać atrakcyjnie czy chcesz mieć zdrowe stopy. Jedną z głównych wad tradycyjnych szpilek jest zaburzenie środka ciężkości stopy. Obcas powyżej 4 cm (różnica poziomów pomiędzy palcami a piętą) jest biomechanicznie szkodliwy dla stopy. Gdy do tego dochodzi zwężenie przodu i nachodzenie palców na siebie powstaje "fabryka haluksów". Jeśli "musisz" w pracy zakładać buty na podwyższeniu staraj się kupić buty z w miarę szerokim przodem. Bądź jednak świadoma, że Twoje stopy i kręgosłup upomną się o to, że pracowały w warunkach dla nich szkodliwych. Ewolucja stworzyła nas tak, że buty na płaskim są najlepszym środowiskiem dla stóp.