• Kategorie
  • Szukaj
  • Tęgość G | Tęgość H - obuwie dla stóp średniej budowy | Silnie zbudowanych | Atletycznej budowy

"Już nie wąskie, ale jeszcze nie szerokie" - tak potocznie mówimy na tego typu stopy. Tęgość H oraz tęgość G zostały sklasyfikowane jako tęgość średnia. Warto pamiętać, że na obwód stopy (tj. jej tęgość) ma wpływ nie tylko szerokość stopy, ale również jej wysokość na podbiciu. Wspólnie te dwie wartości określają tęgość. Takie buty produkują m.in. Berkemann, Solidus, Waldlaufer, Comfortabel, Birkenstock, Podowell, Alpina, Dr Orto, Axel. Co ważne, można je znaleźć w naszym bogatym asortymencie sklepu!

Obuwie tęgość G — obuwie na średnio szeroką stopę z niskim podbiciem

Tęgość stóp zmienia się z wiekiem. Stopy młodych osób zazwyczaj odpowiadaja tęgości E, F, G. Z wiekiem stopa nabiera "masy" i staje się stopą o tęgości H. Jeśli do tego dojdą dodatkowe kg masy ciała to stopa również staje się tęższa. 

Buty tęgość H — obuwie na nieco szerszą stopę

Jeśli masz problem z butami uciskającymi na podbiciu stopy lub po ich bokach, to warto rozejrzeć się za parą z oznaczeniem H. Warto wspomnieć też, że używanie nieodpowiednich butów w dłuższej perspektywie grozi pojawieniem się przykrych konsekwencji, takich jak np. otarcia, mikrouszkodzenia, uciski w stopie czy pęcherze. Dodatkowo długotrwałe noszenie zbyt ciasnego obuwia może przyczynić się do drętwienia palców, dolegliwości bólowych, a nawet do deformacji stopy. Wybierając więc buty na tęgość z oznaczeniem H z naszej szerokiej oferty, masz pewność, że będą one idealne dopasowanie oraz stabilne, dodatkowo odciążą przyjemnie stopy. Posiadamy zarówno męskie, jak i damskie modele — każdy może więc wybrać odpowiedni model butów dla siebie!

Dostawa gratis od 100 zł

DPD PickUp, ORLEN Paczka

Sprawdzone rozmiary

Mierzymy każdego buta

Przyjazny newsletter

Nie bombarduje Twojej poczty

Sprawdzone rozmiary

Mierzymy każdego buta

Przyjazny newsletter

Nie bombarduje Twojej poczty