• Kategorie
  • Szukaj
  • Fussbety | Skórzane klapki i sandały z profilowaną wkładką | Bardzo wygodne buty zdrowotne | Buty lecznicze na płaskostopie

Buty z ortopedyczną wkładką - niemiecki patent na wygodne obuwie prozdrowotne

Fusbety to zwyczajowa nazwa obuwia profilaktyczno-ortopedycznego wykonanego ze skóry. Zazwyczaj są to klapki lub sandały. Posiadają one wkładki ortopedyczne z zagłębieniem przez co określane są jako wkładki korytkowe lub wkładki rynienkowe. W zagłębieniu wkładki powinna się schować cała stopa. Ortopedyczne wkładki z wgłębieniem swoje właściwości prozdrowotne zawdzięczają profilom, które stworzono w oparciu o model stopy idealnej, zdrowej. Schorowana stopa formuje się poprzez długotrwały ucisk na wzór stopy zdrowej. Im dłużej chodzimy w butach profilowanych tym szybciej następuje poprawa i przywrócenie prawidłowej biomechaniki w stopach. 

Skórzane sandały i klapki damskie, męskie — korytkowa wkładka

Najbardziej znanym na świecie modelem fusbetów są klapki Birkenstock Arizona. Pierwotna nazwa fussbett wywodzi się z jezyka niemieckiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza "łóżko dla stóp". Znanymi na całym świecie producentami tego typu obuwia są Birkenstock oraz Scholl. Nazwa fussbetty (fusbety) dotyczy obuwia, które nie mieści się w klasycznej kategoryzacji obuwia ujętego w normie obuwniczej. Dotyczy ona butów ze specjalną ortopedyczną wkładką. Są one zazwyczaj zapinane na dwa paski z klamerkami. W przypadku sandałów pasek wokół pięty również jest regulowany na klamerki. 

Dostawa gratis od 100 zł

DPD PickUp, ORLEN Paczka

Sprawdzone rozmiary

Mierzymy każdego buta

Przyjazny newsletter

Nie bombarduje Twojej poczty

Sprawdzone rozmiary

Mierzymy każdego buta

Przyjazny newsletter

Nie bombarduje Twojej poczty