• Kategorie
  • Szukaj
  • Fussbety | Skórzane klapki i sandały z profilowaną wkładką | Bardzo wygodne buty zdrowotne | Buty lecznicze na płaskostopie

Buty z ortopedyczną wkładką - niemiecki patent na wygodne obuwie prozdrowotne

Fusbety to zwyczajowa nazwa obuwia profilaktyczno-ortopedycznego wykonanego ze skóry. Zazwyczaj są to klapki lub sandały. Posiadają one wkładki ortopedyczne z zagłębieniem przez co określane są jako wkładki korytkowe lub wkładki rynienkowe. W zagłębieniu wkładki powinna się schować cała stopa. Ortopedyczne wkładki z wgłębieniem swoje właściwości prozdrowotne zawdzięczają profilom, które stworzono w oparciu o model stopy idealnej, zdrowej. Schorowana stopa formuje się poprzez długotrwały ucisk na wzór stopy zdrowej. Im dłużej chodzimy w butach profilowanych tym szybciej następuje poprawa i przywrócenie prawidłowej biomechaniki w stopach. 

Skórzane sandały i klapki damskie, męskie — korytkowa wkładka

Najbardziej znanym na świecie modelem fusbetów są klapki Birkenstock Arizona. Pierwotna nazwa fussbett wywodzi się z jezyka niemieckiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza "łóżko dla stóp". Znanymi na całym świecie producentami tego typu obuwia są Birkenstock oraz Scholl. Nazwa fussbetty (fusbety) dotyczy obuwia, które nie mieści się w klasycznej kategoryzacji obuwia ujętego w normie obuwniczej. Dotyczy ona butów ze specjalną ortopedyczną wkładką. Są one zazwyczaj zapinane na dwa paski z klamerkami. W przypadku sandałów pasek wokół pięty również jest regulowany na klamerki. 

Dostawa gratis od 150 zł

Kurier DPD i paczkomaty Inpost 24h

Sprawdzone rozmiary

DoMierzymy każdego buta

Przyjazny newsletter

Nie bombarduje Twojej poczty

Sprawdzone rozmiary

DoMierzymy każdego buta

Przyjazny newsletter

Nie bombarduje Twojej poczty