• Kategorie
  • Szukaj
  • Lecznicze buty na stopę NEUROPATYCZNĄ | Neuropatia ruchowa | Neuropatia cukrzycowa

Stopa neuropatyczna 

Neuropatia jest chorobą o podłożu neurologicznym i jest związana z dysfunkcją nerwów obwodowych, które są odpowiedzialne m.in. za przekazywanie takich bodźców jak dotyk, ból, temperatura. Neuropatia może towarzyszyć innym schorzeniom takim jak choroba nowotworowa, reumatoidalne zapalenie stawów, cukrzyca, bolerioza, choroby wątroby. 

W przypadku zaburzeń czucia w stopach bardzo ważną sprawą jest odpowiednie obuwie terapeutyczne, które będzie odpowiednio chroniło stopy. W leczeniu stopy neuropatycznej ważnym czynnikiem jest prawidłowe odciążenie i zapewnienie jak największej przestrzeni wewnątrz  buta. Obuwie lecznicze przy stopie neuropatycznej powinno wyróżniać się: szeroką podeszwą - zarówno z przodu jak i przy pięcie, dużą tęgością z możliwościa regulacji, wysokim noskiem w obrębie palców, delikatną wyściółka w środku buta, wyjmowana wkładką o dobrej amortyzacji. 

Częstymi objawami neuropatii cukrzycowej jest zaburzenie czucia w kończynach dolnych, które prowadzą często do rozwoju stopy cukrzycowej. 

W przypadku neuropatii ruchowej, która jest często wynikiem zaniku mięśni, obserwuje się upośledzenie w odaptacji do zmian w ustawieniu stopy. Stopa może ulec poszerzeniu i skróceniu. Zaburzona zostaje tym samym cała biomechanika stopy. Zniekszatałceniu ulegają m. in. łuki stopy - podłużny i poprzeczny.

Najczęstszymi objawami są zmiany w obrębie stawów są m.in. palce młotkowate i młoteczkowate, palce krogulcze, palce szponiaste, nadmiernie wysklepione podbicie.

Dostawa gratis od 100 zł

ORLEN Paczka

Sprawdzone rozmiary

Mierzymy każdego buta

Przyjazny newsletter

Nie bombarduje Twojej poczty

Sprawdzone rozmiary

Mierzymy każdego buta

Przyjazny newsletter

Nie bombarduje Twojej poczty