• Kategorie
  • Szukaj
  • Ortopedyczne wkładki korygujące płaskostopie | Wkładki profilaktyczne do butów seryjnej produkcji

Wkładki do butów korygujące wady stóp

Wygodne, odpowiednio dobrane wkładki ortopodyczne do butów nie tylko podnoszą komfort obuwia, ale przede wszystkim przyczyniają się do skorygwania wad stóp i postawy ciała. Wiele dolegliwości wynika z nieprawidłowego rozkladu nacisków. Stopa posiada trzy główne punkty oparcia - pierwszy i piąty palec stopy oraz pietę. w zdrowej stopie naciski rozkładają się równomiernie. Kiedy, któryś z tych punktów jest bardziej obciążony zostaje zachwiana biomechanika stopy i dochodzi do wykoślawiania czyli przechylania się stopy. Wykoślawianie do wewnątrz to supinacja stóp. Wykoślawianie na zewnątrz to pronacja stóp.

Jak dobrze dobrać wkładki profilaktyczno-ortopedyczne?

Warto, aby zrobił to specjalista np. ortopeda, podolog lub fizjoterapeuta. Podczas diagnozy ocenia się rozkład nacisków na stopie i sposób chodu. Prostym i często stosowanym urządzeniem pomiarowym jest podoskop, który "skanuje" stopę i pozwala zobrazować podeszwę stopy. W naszym sklepie kupisz wkładki ortopedyczne, które koryguja i leczą m.in. płaskostopie poprzeczne, plaskostopie podłużne oraz stopy płasko-koślawe. 

 

Postaw na wysokiej jakości wkładki ortopedyczno-profilaktyczne do butów!

Zdajemy sobie sprawę, że wśród naszych klientów znajduje się spora grupa osób cierpiących na płaskostopie, dlatego proponujemy dla nich wkładki lub podpiętki, które należy włożyć do każdej pary butów. Stosuje się je głównie po to, aby odpowiednio rozłożyć nacisk stóp na podłoże. Dla osób z płaskostopiem wkładki, peloty czy podpiętki są więc naprawdę ważne. W naszej bogatej ofercie dostępne są np. te amortyzujące, izolacyjne lub usztywniane – mamy ogromną nadzieję, że znajdziesz u nas produkt, którego szukałeś! Odpowiednio dobrane buty to jedno, bowiem przy płaskostopiu nie możesz również zapomnieć o zakupie ortopedycznych wkładek! U nas je znajdziesz w bardzo atrakcyjnych cenach – zapraszamy do zapoznania się z asortymentem!

Dostawa gratis od 100 zł

ORLEN Paczka

Sprawdzone rozmiary

Mierzymy każdego buta

Przyjazny newsletter

Nie bombarduje Twojej poczty

Sprawdzone rozmiary

Mierzymy każdego buta

Przyjazny newsletter

Nie bombarduje Twojej poczty