• Kategorie
  • Szukaj
  • Wygodne buty o różnej tęgości | Obuwie na wysokie podbicie | Buty na szerokie stopy | Buty na wąską stopę | Obuwie na niskie podbicie

Tęgość dostosowana do wysokości podbicia i szerokości stopy

Nasza oferta obejmuje buty o różnej tęgości, które są dopasowane zarówno do wysokości podbicia jak i szerokości Twojej stopy. Dzięki temu masz pewność, że Twój stopa będzie dobrze trzymać się wewnątrz buta bez żadnego ucisku ani luźności. Odpowiednio dopasowany obuwie nie tylko zapewnia komfort noszenia przez cały dzień, ale także pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała.

Opuchnięte stopy - bardzo duża tęgość W

Dla osób mających problem z opuchniętymi stopami oferujemy buty o większej niż standardowa tęgości. Dzięki temu nawet po długim dniu spędzonym na nogach będziesz czuć się komfortowo. Nasze buty są zaprojektowane tak, aby dać Twoim stopom odpowiednią przestrzeń i nie powodować żadnego ucisku ani dyskomfortu.

Szczupłe stopy - mała tęgość E

Jeśli masz wąskie stopy i zawsze borykasz się z problemem luźnych butów, mamy dla Ciebie rozwiązanie! Oferujemy buty o mniejszej niż standardowa tęgości, które idealnie dopasują się do Twojej stopy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twój stopa jest stabilnie trzymana we wnętrzu buta bez żadnej nadmiarowej przestrzeni.

Tęgość stopy to coś więcej niż tylko szerokość stopy

Stopa oprócz długości i szerokości posiada także swoją wysokość. Bardzo ważnym parametrem określającym wysokość stopy na podbiciu jest tzw. tęgość. Jest to obwód stopy zmierzony w jej środkowej części. Bardzo często wielu sprzedawców myli tęgość stopy z jej szerokością. Ten sam obwód (tęgość) może mieć stopa szeroka i płaska oraz stopa wąska, ale posiadająca wydrążone, wysokie podbicie. Jeden producent może wyprodukować buty w tęgości K na wąskiej podstawie podeszwy, inny może zrobić obuwie w tęgości K na szerokiej podstawie podeszwy. Często stosowanym rozwiązaniem jest produkcja obuwia na średniej szerokości podeszwie z regulowanym zakresem tęgości (na rzepy, na sznurówki).

Wygodne buty w różnej tęgości - na niskie i wysokie podbicie

Odpowiednie buty nie powinny cisnąć, ale też nie mogą być zbyt luźne. Stopa musi być ustabilizowana, a cholewka powinna dobrze obejmować środkową część stopy. Jeśli wybrany rozmiar jest w tym rejonie luźny, to znaczy, że rozmiar jest za duży. W takim wypadku stopa przesuwa się w przód, a palce opierają się o przednią część buta, co wywołuje dyskomfort. Z przodu musi być wystarczająca ilość miejsca, na to, by swobodnie poruszać palcami. Warto przed zakupem upewnić się, które buty są z wysokim podbiciem — stopy mają wtedy więcej miejsca w tym newralgicznym rejonie. W ofercie naszego sklepu znaleźć można dopasowane zdrowotne buty, które poprawią komfort użytkowania.

Dostawa gratis od 150 zł

Kurier DPD i paczkomaty Inpost 24h

Sprawdzone rozmiary

DoMierzymy każdego buta

Przyjazny newsletter

Nie bombarduje Twojej poczty

Sprawdzone rozmiary

DoMierzymy każdego buta

Przyjazny newsletter

Nie bombarduje Twojej poczty