Jak dobrać odpowieni dla swojej stopy rozmiar oryginalnej wkładki Birkenstock?

Wkładka korytkowa jest pewnego rodzaju zagłębieniem, w którym powinna schować się cała stopa, bez dotykania rantów wkładki. To, czy wkładka będzie spełniała swoją leczniczą funkcję zależy od prawidłowo dobranego buta. Mówiąc w wielkim uproszczeniu - w przypadku wkładki profilowanej lepiej jest mieć za dużego buta, niż za małego. Niestety spora część kobiet woli buty za małe lub na styk. Nie ma to większego znaczenia prozdrowotnego w przypadku odkrytych butów na płaskiej podeszwie. To kwestia głównie estetyczna. Zarówno w sandałach jak i klapkach na płaskiej podeszwie, bez profilowań, podczas chodzenia palce wysuwają się do przodu poza obręb wkładki. Znacznie bardziej szkodzimy swoim stopom kiedy "pół pięty" wystaje poza obręb podeszwy. Ciężar ciała zamiast spoczywać na całej powierzchni pięty, uciska punktowo okolicę guza kości piętowej. Bardzo często prowadzi to do zapalenia rozcięgna podeszwowego oraz tworzenia się ostrogi piętowej. 

Dlatego tak istotny jest właściwy rozmiar buta. 
Producent na wkładce buta podaje optymalną długość stopy dla danego rozmiaru.                     dl wkladki

 

Wskazówki przy dobieraniu właściwego rozmiaru:
Krok 1.
 Zmierz długość swojej stopy. Najlepiej dosuń piętę do ściany lub framugi drzwi i zaznacz w pionie najbardziej wystający palec.

Krok 2.  W naszej tabeli rozmiarów podanej w opisie buta odszukaj odpowiedni dla siebie rozmiar butów (optymalna długość stopy). 

Krok 3.  Po otrzymaniu od nas swoich Birkenstock`ów sprawdź czy:

      - po rozpięciu wszystkich pasków, cała stopa  w zagłębieniu i ma ok. 5-8 mm luzu z przodu oraz ok 3-5 mm z tyłu,

      - nie zapinaj pasków zbyt mocno, zostaw trochę luzu,

      - zrób kilka kroków i sprawdź czy palce nie "wchodzą" na rant wkładki.

 

       4 kroki