Osoby z zespołem stopy cukrzycowej powinny swoje poszukiwania skoncentrować na obuwiu wykonanym z bardzo delikatnych, elastycznych materiałów i w miarę możliwości z miękkich skór  naturalnych. Buty przy stopie cukrzycowej powinny zapewnić maksimum wolnej przestrzeni palcom stóp.

Najlepsze buty dla diabetyków posiadają regulowaną tęgość i dużą szerokość, dzięki którym stopa będzie miała zapewnioną swobodę ruchów. 

Zapinanie na rzepy oraz tradycyjne sznurowadła pozwalają idealnie wyregulować tęgość na podbiciu. Dzięki temu nie będzie dochodziło do nadmiernego ucisku i naprężenia.

Zranienia stóp powstałe od otarć lub ucisku nachodzących na siebie palców są trudne do leczenia. Przed takimi konsekwencjami możemy się uchronić zwracając swoją uwagę przede wszystkim na dopasowanie obuwia do stopy, a nie na jego wygląd.

Konstrukcja obuwia dla diabetyków ma chronić szczególnie wrażliwe miejsca na stopach.


Warto przed zakupem dopytać sprzedawcę czy prezentowane buty posiadają certyfikat bezpieczeństwa i są zakwalifikowane jako wyrób medyczny. Godnym polecenia są polskie buty profilaktyczno-ortopedyczne Dr Orto, które zostały stworzone z myślą o diabetykach.

W przypadku zespołu stopy cukrzycowej ryzyko powstania trudno gojących się ran jest bardzo duże i z chwilą powstania mogą one utrudnić normalne funkcjonowanie.  

Więcej informacji na temat problemów diabetyków można przeczytać w artykule:
http://cukrzyca.mp.pl/dietaiwysilek/show.html?id=118172